Horisontaalne hüdroisolatsioon.

Horisontaalse hüdroisolatsiooni eesmärk on katkestada kapillaarimavus ehk siis katkestada niiskuse tungimine alt ülespoole. Võimalusi on kahesuguseid: mehhaaniliste abinõudega katkestatakse kapillaarid, keemiliste abinõudega täidetakse ja kitsendatakse kapillaare.

Vertikaalne hüdroisolatsioon

Vertikaalse hüdroisolatsiooni eesmärgiks on põhja-, pinnavee ja pinnaseniiskuse vastu vundamendi kaitsmine. Keldrita hoone puhul võib vertikaalsest hüdroisolatsioonist loobuda. Kui aga niiskus võib kahjustada soklikrohvi ja –värvi, siis oleks soovituslik ikkagi teha. Vertikaalset isolatsiooni saab teha nii sissepoole, kui ka väljapoole. Antud juhul oleks soovituslik teha väljapoole hüdroisolatsioon, sest seespool olev hüdroisolatsioon hoiab küll keldri kuivana, aga ei hoia müüritist kuivana ja pole võimalik vältida soklite kahjustusi.

Kõigepealt on vaja puhastada kogu soklipind, vuugid tuleks puhtaks teha kuni 20mm sügavuseni. Puhastamisel ei kasutata vett. Puhtale pinnale kantakse tsementkrohv. Betoonplokkide vuugid täidetakse injektsioonimeeetodiga. Augud ja tühikud täidetakse spetsiaalse betooni saneerimisseguga. Aukude täitmine on oluline, sest muidu hakkab hiljem vesi ja niiskus tungima müüritisse läbi defektsete kohtade. Edasi on järgmised võimalused: veetihe tihenduskrohv, keevitatud bituumenpaanid, bituumenkate või dreenkate. Valik tuleb teha arvestades olukorda, mis on just sellel hoonel, arvestades kõiki olusid ja vee survet jne. 

Näide vundamendi isoleerimisest

Allikas: www.maxit.ee


Pinnasele toetuv põrand

Põrand hakkab toetuma liivast ja soojustusest koosnevale täitekihile. Täitekiht peab olema nii paks, et niiskus ei jõuaks kapillaarse imendumise teel põrandani. Põrandaid ei ole seega vaja alt niiskuse vastu isoleerida.


Pinnasele toetuva põranda konstruktsioon.

Allikas: www.ehitusinfo.eeKergkruussoojustusega põranda lahendus.

Allikas: http://www.maxit.ee


Pinnasele rajatud põranda läbilõige

1.      pinnas

2.      drenaažikiht (killustik, kruus)

3.      kivivill

4.      armeeritud betoonist aluspõrand

5.      põrandakate

Allikas: www.rockwoolestonia.com


Kas meeldib see, mida näed? Loo oma veebileht Vooga ja naudi 30 päevast tasuta prooviperioodi.
Alusta tasuta